formularz_oferty1.doc
szkola_nowych_mozliwosci_2014_04_07_1229.pdf
kartaoceny.1.doc
Ogłoszenie o otwartym naborze
na Partnera spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu
pn. „Szkoła nowych możliwości”
Działając zgodnie z art. 28a ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (tekst jednolity z 2009 r. Dz. U Nr 84, poz. 712 z pózn. zm.), Powiat Sierpecki, jako Beneficjent projektu „Szkoła nowych możliwości” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX, Działanie 9.2, ogłasza otwarty nabór na Partnera do wspólnej realizacji projektu.
Konkurs dotyczy podmiotów spoza sektora finansów publicznych.
I . Cel konkursu:
Celem konkursu jest wyłonienie Partnera, który będzie współpracował z Powiatem Sierpeckim jako Liderem przy realizacji projektu „Szkoła nowych możliwości”. Projekt współfinansowany będzie ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w ramach Priorytet IX, Działanie 9.2, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
II . Opis projektu:
Projekt, którego beneficjentem jest Powiat Sierpecki, będzie wdrażany w partnerstwie w okresie od 01.07.2014 r. do 31.08.2015 r.
Głównym celem projektu podniesienie jakości kształcenia do końca sierpnia 2015 r. wśród 120 uczniów ZS Nr 1 i ZS Nr 2 w Sierpcu poprzez wdrożenie programu rozwojowego polegającego na stworzeniu pracowni zajęć praktycznych wspomagających rozwój kompetencji kluczowych z zakresu ICT oraz nauk przyrodniczych.
Wartość projektu to 1.175.960,00 zł.
III . Cel partnerstwa i zasady współpracy:
Celem partnerstwa jest wspólna realizacja projektu „Szkoła nowych możliwości”. Lider projektu będzie odpowiedzialny za:
reprezentowanie Partnera przed Instytucją Pośredniczącą / Instytucją Wdrążającą (Instytucją Pośredniczącą II stopnia);
koordynowanie (w tym monitorowanie i nadzorowanie) prawidłowości działań Partnera przy realizacji zadań, zawartych w Projekcie;
zapewnienie udziału Partnera w podejmowaniu decyzji i realizacji zadań, na zasadach określonych w niniejszej umowie;
wsparcie Partnera w realizacji powierzonych zadań;
zapewnienie sprawnego systemu komunikacji z Partnerem oraz Instytucją Pośredniczącą / Instytucją Wdrażającą (Instytucją Pośredniczącą II stopnia);
zapewnienie prawidłowości operacji finansowych, w szczególności poprzez wdrożenie systemu zarządzania i kontroli finansowej Projektu;
pozyskiwanie, gromadzenie i archiwizację dokumentacji związanej z realizacją zadań Partnerstwa;
przedkładanie wniosków o płatność do Instytucji Pośredniczącej / Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia) celem rozliczenia wydatków w Projekcie oraz otrzymania środków na dofinansowanie zadań Lidera i Partnera
gromadzenie informacji o uczestnikach Projektu i ich przekazywanie do Instytucji Pośredniczącej / Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia);
informowanie Instytucji Pośredniczącej / Instytucji Wdrażającej (Instytucji Pośredniczącej II stopnia) o problemach w realizacji Projektu;
prowadzenie rejestru udzielanej w ramach Partnerstwa pomocy publicznej na potrzeby monitorowania i kontroli zgodności z zasadami pomocy publicznej;
koordynację działań partnerstwa na rzecz upowszechniania informacji o nim i jego celów.
Partner projektu będzie odpowiedzialny za kompleksową realizację założeń merytorycznych projektu, tj. realizacji wszystkich założonych form wsparcia wymienionych w ogłoszeniu w celu osiągnięcia wskaźników.
Szczegółowe zasady partnerstwa, w szczególności podziału zadań i środków, oraz zasady współpracy i podejmowania decyzji w partnerstwie, zostaną określone w umowie partnerskiej, po zakończeniu negocjacji precyzujących w/w zasady współpracy. Zasadą partnerstwa jest wspólne zarządzanie projektem za pośrednictwem Grupy Sterującej składającej się z przedstawicieli Lidera Projektu i Partnera utworzonej z uwzględnieniem równości szans płci.
W ramach projektu przewiduje się realizację następujących działań:
a) Zadanie 1. Wyposażenie pracowni zajęć praktycznych badań laboratoryjnych;
b) Zadanie 2. Pracownia zajęć praktycznych badań laboratoryjnych w zakresie komponentów środowiska;
c) Zadanie 3. Wyposażenie pracowni zajęć praktycznych grafiki komputerowej;
d) Zadanie 4. Pracownia zajęć praktycznych w zakresie tworzenia i obróbki grafiki użytkowej oraz wykorzystanie stron WWW w promocji firmy;
e) Zadanie 5. Poradnictwo w zakresie kariery edukacyjnej i zawodowej;
f) Zadanie 6. Praktyki zawodowe;
g) Zadanie 8. Zarządzanie projektem.
IV. Kryteria wyboru Partnera:
Kryteria formalne (ocena: TAK/NIE):
Złożenie zgłoszenia na formularzu oferty.
Złożenie zgłoszenia w terminie i miejscu wskazanym w ogłoszeniu.
Złożenie wraz z ofertą dokumentów przewidzianych w § 7 Regulaminu otwartego naboru na Partnerów spoza sektora finansów publicznych.
Kryteria merytoryczne (ocena w skali: 0-5)
Doświadczenie Partnera w roli Lidera/Partnera projektu w realizacji co najmniej 2 projektów o podobnym charakterze współfinansowanych ze środków funduszy strukturalnych w ostatnich 3 latach.
Doświadczenie Partnera w roli Lidera/Partnera projektu w realizacji co najmniej 1 projektu o podobnym charakterze o wartości 1 mln zł.
Koncepcja podziału zadań oraz podziału środków między Lidera i Partnera.
Szczegółowe zasady wyboru Partnera oraz zakres dokumentacji wymaganej do przedstawienia wraz z ofertą przedstawione zostały w Załączniku nr 1 do niniejszego ogłoszenia, tj. w Regulaminie otwartego naboru na Partnerów spoza sektora finansów publicznych.
V. Termin i miejsce składania ofert.
1. Miejsce składania ofert:
Starostwo Powiatowe w Sierpcu, ul. Świętokrzyska 2a, 09-200 Sierpc, pok. Nr 101 w godzinach 7.30-15.30 (od poniedziałku do piątku) z dopiskiem „Oferta na otwarty nabór na Partnerów spoza sektora finansów publicznych do wspólnej realizacji projektu pt. Szkoła nowych możliwości”.
Oferty należy składać w zaklejonej kopercie.
2. W przypadku ofert wysyłanych pocztą, decyduje data wpływu oferty do Starostwa Powiatowego w Sierpcu.
2. Termin składania ofert: 12 czerwca 2014 r. godzina 8.00.
Oferty złożone po upływie powyższego terminu nie będą rozpatrywane.
3. Osoba wyznaczona do kontaktów roboczych:
- Bogusława Lewandowska – naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, tel. 24 275 91 22, e-mail: ors@powiat.sierpc.pl.
VI. Informacja o środkach odwoławczych.
Powiat Sierpecki zapewnia możliwość wniesienia odwołania w formie pisemnej w terminie 5 dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników na stronie internetowej BIP Starostwa Powiatowego w Sierpcu. Miejsce składania odwołań: Starostwo Powiatowe w Sierpcu, ul. Świętokrzyska 2a, pok. Nr 101. W przypadku wniesienia odwołania z rozpatrywania środka odwoławczego wyłącza się osoby, które były zaangażowane w ocenę. Powiat Sierpecki w ciągu 2 dni roboczych od upłynięcia terminu na złożenie środka odwoławczego rozpatrzy go i umieści stosowną informację na BIP-ie.
VIII. Załączniki do ogłoszenia:
Integralną cześć ogłoszenia stanowią następujące załączniki:
1. Regulamin otwartego naboru na Partnerów spoza sektora finansów publicznych.
2. Formularz oferty.
3. Projekt „Szkoła nowych możliwości”.
4. Karta oceny ofert.
Starosta Sierpecki
Jan Laskowski
Sierpc, 16.05.2014 r.
Informacje o dokumencie:
- Informację wprowawdził(a) do BIP: Dumowski Zdzisław
- Data udostępnienia w BIP: 1970-01-01
- Informacja zaktualizowana przez: Dumowski Zdzisław
- Data ostatniej aktualizacji: 2014-05-16 12:25:09
- Liczba odsłon: 535
- Historia dokumentu: